تبلیغات
آشپزی آرزو - شکوناس یا آناناس کبابی با سس شکلات Roasted Pineapple With Chocolate Sauce) )


دو سه سال پیش در یکی از برنامه های تلویزیونی خانم "نایجلا لاوسِن" (Nigella Lawson) دیدم که "آناناس کبابی با سس شکلات" را آموزش می داد. همان موقع هم برایم پدیده ای جالب بود. اما متاسفانه هر وقت می خواستم آن را تجربه کنم، مجالی پیدا نمی کردم و همیشه میوه آناناس را ساده با سس شکلات می خوردیم. چند روز پیش که آناناس خریدم، مصمم شدم تا این بار شیوه "نایجلا" را تجربه کنم. یکی از این روزهای تعطیل که همه دور هم بودیم، من هم فرصت را غنیمت شمردم و به عنوان میان وعده آن را درست کردم.  برای همه ما خیلی مطلوب و متفاوت بود. 
موقع خوردن همسرم پیشنهاد داد، اسم آن را "شکوناس" بگذاریم. وقتی همسرم این اسم را گذاشت، برایم دسر "بَنو فی" (Banoffee) تداعی شد که یکی از دسرهای متعارف انگلیسی است که نام آن از (Banana) و (Toffee) گرفته شده است.
در هر حال به نظرم در روزهای سرد زمستان، هم دسر گرم خیلی دلپذیر است و هم یک میان وعده گرم. شما می توانید آن را هم گرم و هم سرد میل کنید، ولی فکر می کنم، وقتی آناناس ها داغ هستند و آنها را در شکلات بزنید و میل کنید، طعم کم نظیری از آناناس را تجربه خواهید کرد.

 لطفاً برای دیدن مواد لازم و طرز تهیه غذا بر روی ادامه مطلب کلیک کنید 

 مواد لازم برای تهیه آناناس کبابی با سس شکلات

آناناس - 1 عدد
شکلات تخته ای - 125 گرم
خامه - 100 میلی لیتر

 طرز تهیه آناناس کبابی با سس شکلات

1) آناناس را خوب بشویید و با یک چاقوی تیز پوست آن را بگیرید و حلقه حلقه برش دهید. (مراقب دستان خود باشید) برای راحت پوست گرفتن، آناناس را به شکل ایستاده روی تخته بگذارید و از بالا به پایین قسمت به قسمت پوست آناناس را ببُرید.
2) حلقه های آناناس را روی طبقه توری فر بچینید و در بالاترین طبقه فر بگذارید و سینی فر را در طبقه پایین زیر آن بگذارید تا وقتی آب آناناس می چکد در آن بریزید.
3) گریل را روشن کنید و اجازه دهید تا یک طرف آناناس ها کباب شوند، آنها را برگردانید تا طرف دیگر آنها هم کباب شوند.
4) در حین کباب شدن آناناس ها، شکلات را خرد کنید و با خامه مخلوط کنید و روی حرارت ملایم بگذارید و مرتب هم بزنید تا شکلات ذوب شود.
5) آناناسهای کبابی را به تکه های کوچک ببُرید و در یک ظرف بریزید و سس شکلات را در یک ظرف گود بریزید. برای هر نفر یک چنگال بگذارید تا هر کس با چنگال خود یک تکه آناناس بردارد و در شکلات فرو کند و آن را میل کند.
طبقه بندی: دسر، 
برچسب ها: دسر، شکوناس، آناناس کبابی با سس شکلات، آناناس، آناناس کبابی، سس شکلات، شکلات،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1393/10/2 توسط آرزو پروازی
.CopyRight © 2012-2015 Ashpaziye Arezoo , All Rights Reserved ©