تبلیغات
آشپزی آرزو - کرینکِل شکلاتی (Chocolate Crinkle)


در دهۀ 70 یکی از مربیان آشپزی " به خانه برمیگردیم" به نام "خانم سیاح" (روانش شاد) این شیرینی را با نام "کراکل" آموزش دادند. 
 سال گذشته که برای ایام عید، شیرینی های ترد و راحت را جستجو می کردم، دوباره به این شیرینی برخوردم. بعد از کاوش و جستجو متوجه شدم که این شیرینی با دو نام "کرینکل و کرَکل" (Crinkle/Crackle) شهرت دارد و با روشهای مختلفی آموزش داده شده است. چون ظاهر این شیرینی حالتی شبیه زیک زاک یا چروک هایی است که باعث پیدایش شکاف و ترَک در آن می شوند، آن را "کرینکل" نامیده اند؛ اما به خاطر آنکه این شیرینی وقتی کمی خشک می شود، تردی زیاد آن صدای ترق تروق ایجاد میکند، "کرکَل" (Crackle) نامیده شده است. البته "کرَکل" به نوعی شیرینی دیگر که با چیزی شبیه "برنجک" برای کودکان تهیه می کنند، نیز گفته میشود.
این روشی که من به کار بردم با روش "خانم سیاح" و دیگران متفاوت است. بعضی در تهیه آن از شکلات هم استفاده کرده اند، به نظرم،به خاطر نامرغوب بودن شکلات تخته ای در فروشگاه های ما، آن روش برای من مطلوب واقع نشد، به همین دلیل من روش دیگری به کار برده ام که شکلات در آن استفاه نشده است. متاسفانه سال گذشته فرصت نکردم آن را ارائه کنم. این شیرینی برای میهمانان عزیز ما که بسیار خوشایند بود، امیدوارم شما هم آن را تجربه کنید.

 لطفاً برای دیدن مواد لازم و طرز تهیه غذا بر روی ادامه مطلب کلیک کنید 

 مواد لازم برای تهیه کرینکل شکلاتی

آرد - 1 و 2/3 پیمانه
پودر کاکائو - 1/2 پیمانه
بکینگ پودر - 1 و 1/2 ق.چ
شکر - 1 و 1/4 پیمانه
کره - 113 گرم
تخم مرغ کوچک - 2 عدد
وانیل - یک پر
نمک - یک پر

 طرز تهیه کرینکل شکلاتی

1) کره را از قبل از یخچال درآورید تا نرم شود.
2) کره و شکر را 3 دقیقه با دور تند همزن بزنید تا سبک و کِرِم مانند شود.
3) تخم مرغها را یکی یکی به کرِم کره و شکر اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر کدام یک دقیقه بزنید. وانیل را نیز اضافه کنید و یک دقیقه دیگر بزنید.
4) مواد خشک، آرد الک شده، پودر کاکائو، بکینگ پودر و نمک را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. مواد خشک را به مواد تخم مرغی اضافه کنید و با دور کند همزن فقط در حد مخلوط شدن بزنید.
5) فر را از قبل با 180 درجه سانتیگراد گرم کنید.
6) داخل سینی فر اگر گالوانیزه است کاغذ روغنی قرار دهید.
7) در یک کاسه 2/1 پیمانه پودر شکر بریزید.
8) چون مایۀ این شیرینی خیلی سفت نیست و کمی هم چسبناک است، برای راحتی کار در گودی دستانتان پودر شکر بریزید و اضافه آن را خالی کنید تا کف دستانتان آغشته به پودر شکر شود و بعد با یک قاشق مرباخوری از مایۀ شیرینی در گودی دست قرار دهید و آن را گلوله کنید و بعد در کاسۀ پودر شکر بغلطانید و در سینی بچینید. همه مواد را به همین ترتیب درست کنید و با فاصلۀ حدودا 3 سانت در سینی قرار دهید و مدت 10 تا 12 دقیقه در فر بگذارید.
9) وقتی شیرینی ها را در فر می گذارید، شیرینی ها باز میشوند، پُف می کنند  و ترک می خورند.
10) شیرینی ها را که از فر درآوردید، 10 دقیقه زمان دهید تا خنک شوند و بعد از سینی در آورید و در ظرف دربسته نگهدارید.

 نکته مهم: اگر تخم مرغهای شما درشت باشند، مواد شیرینی بیش از حد شل میشود و گلوله کردن آن سخت و حتی غیر ممکن می شود. اگر چنین شد یکی دو قاشق سوپ خوری آرد به آن اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید. خمیر را زیاد هم نزنید.




طبقه بندی: دسر،  شیرینی، 
برچسب ها: کرینکل شکلاتی، شیرینی، شیرینی عید، شیرینی نوروزی، کرکل شکلاتی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1392/12/20 توسط آرزو پروازی
.CopyRight © 2012-2015 Ashpaziye Arezoo , All Rights Reserved ©