تبلیغات
آشپزی آرزو - موکا فراپه (Mocha Frappe’)


"موکا" (Mocha)، واژه ای است که هم برای "دانه قهوه" (Mocha Coffee Beans) بکار می رود، اما دانه قهوه هایی که گردتر و کوچک تر از دانه قهوه معمولی است و معمولا "قهوه عربی" که متعلق به کشورهای اتیوپی و یمن است، "موکا" (Mocha) نامیده می شود. اما آنچه متداول تر است اینکه غالبا "موکا" به "قهوه موکا" (Caffe’ Mocha) اطلاق می شود و آن نوعی از "قهوه لاته" (Caffe’ Latte) است. "قهوه لاته" از ترکیب قهوه اسپرسو با شیر داغ تهیه می شود؛ ولی در "قهوه موکا"، به ترکیب قهوه و شیر، شکلات و پودر کاکائو هم اضافه می کنند و معمولا با خامه سرو می شود.
"فراپه" (Frappe’) یک واژۀ فرانسوی است و به نوشیدنی یخی گفته می شود که از پوره یک یا چند نوع میوه همراه با یخ تهیه می شود؛ گاهی هم به عنوان دسر سرو می شود. شاید بتوان گفت چیزی شبیه "یخ در بهشت"! 
"Coffee Frappe" یا "Mocha Frappe" هم به نوشیدنی گفته میشود که از ترکیب قهوه، شیر، شکلات و پودر کاکائو و یخ تهیه شود. در این دستور که بستنی وانیلی هم به مواد اولیه اضافه می شود، طعم این نوشیدنی را بسیار دلچسب تر می کند.

 لطفاً برای دیدن مواد لازم و طرز تهیه غذا بر روی ادامه مطلب کلیک کنید 

 مواد لازم برای تهیه موکا فراپه (برای یک لیوان بلند)

قهوه فوری - 1 ق.م
شیر - 1/3 پیمانه
یخ - 4 تکه
بستنی وانیلی - 4 اسکوپ
خامه - برای تزیین

 طرز تهیه موکا فراپه

1) قهوه فوری، سیروپ شکلات، یخ و نیمی از شیر را در مخلوط کن بریزید. مخلوط کن را روشن کنید و اجازه دهید تا همه مواد یکدست شوند و یخ ها کاملا خرد شوند و مخلوط یخی درست شود.
2) بستنی و باقیمانده شیر را اضافه کنید و دوباره مخلوط کن را روشن کنید، بعد از حدود 30 ثانیه، مخلوط کن را خاموش کنید و موکا فراپه را در لیوان بریزید و روی آن را با خامه و سیروپ شکلات یا پودر کاکائو یا پودر دارچین تزیین کنید و بلافاصله نوش جان کنید.
3) موکا فراپه چون حالت یخی دارد، معمولا با نی آیس پک سرو می شود.

نکات مهم: 
1) منظور از قهوه فوری، گرانول قهوه است که نیاز به دم کردن ندارد.
2) منظور از 4 تکه یخ، تکه های کوچک قالبهای مخصوص یخ است یا تکه هایی که یخ ساز یخچالهای ساید می سازد. اگر یخ ساز داشتید، بهتر است 2/3 پیمانه یخ خرد شده بریزید.

طبقه بندی: نوشیدنی، 
برچسب ها: نوشیدنی، موکا فراپه، نوشیدنی تابستانی، نوشیدنی خنک،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/07/14 توسط آرزو پروازی
.CopyRight © 2012-2015 Ashpaziye Arezoo , All Rights Reserved ©