تبلیغات
آشپزی آرزو - نوشیدنی موز و جوانه گندم


یک نوشیدنی انرژی زا، بسیار مناسب برای ماه مبارک رمضان.
چندی پیش نوشیدنی جوانه گندم و توت فرنگی را ارائه کردم. در صدد بودم تا به مناسبت ماه مبارک رمضان، نوشیدنی موز و جوانه گندم را که یکی دیگر از تجربه های من در دوره خام گیاه خواری است، ارائه کنم. هر چند بهتر بود زودتر این پست را می گذاشتم، اما متاسفانه شرایط جسمی ام با من خیلی همراهی نکرد؛ به هر حال هنوز نیمی از ماه مبارک باقی است،  و البته این نوشیدنی بسیار مقوی و انرژی زا در تمام فصول سال و به خصوص برای کودکان و نوجوانان دوست داشتنی و همینطور برای دوران نقاهت بیماری (خدای ناکرده) فوق العاده مناسب است. اما از آنجاییکه امسال هم ماه مبارک در روزهای خیلی گرم و طاقت فرسای تابستان قرار گرفته، غالبا به روزه داران عزیز توصیه می شود  هنگام افطار آرام آرام و با مایعات روزه خود را افطار کنند تا دچار مشکلات گوارشی نشوند. از این رو، به نظرم این نوشیدنی مقوی، می تواند انرژی از دست رفته را سریع جبران کند و به این ترتیب روزه دارن گرامی بدون عجله و شتاب، کم کم مشغول خوردن دیگر مواد غذایی می شوند و انشاالله دچار ناراحتی ها و سنگینی بعد از افطار نمی شوند.

 لطفاً برای دیدن مواد لازم و طرز تهیه غذا بر روی ادامه مطلب کلیک کنید 

 مواد لازم برای تهیه نوشیدنی موز و جوانه گندم (برای 3 لیوان)

موز - 2 عدد
جوانه گندم - 1/3 پیمانه
خرمای رطب - 7 عدد
عسل - 1 تا 2 ق.س
هل ساییده - 1 ق.چ
آب سرد - 1 و 2/3 پیمانه
یخ خرد شده - 1 پیمانه

 طرز تهیه نوشیدنی موز و جوانه گندم

1) جوانه گندم را میتوانید مطابق روشی که در این پست توضیح دادم به راحتی در منزل تهیه کنید. البته توجه داشته باشید موقع خرید گندم، حتما از فروشنده گندم مخصوص سمنو بخواهید.
2) خرماها را بشویید و آنها را پوست کنید و هسته آنها را درآورید.
3) موز را پوست کنید و حلقه حلقه برش دهید.
4) جوانه گندم، خرمای پوست کنده و موز حلقه شده را همراه با عسل و هل و 2/3 آب سرد و یک پیمانه یخ خرد شده در مخلوط کن بریزید. حدود 3 دقیقه آنها را خوب میکس کنید.
5) بعد از 3 دقیقه همانطور که مخلوط کن روشن است از در کوچک آن یک پیمانه آب سرد را آرام آرام اضافه کنید تا نوشیدنی رقیق تر شود. همینکه همه آب را ریختید و مخلوط کردید، بعد از چند ثانیه مخلوط کن را خاموش کنید. بهتر است نوشیدنی ها را پس از تهیه آنها زودتر میل کنید و آنها را در یخچال نگه ندارید تا طعم و رنگ اصلی آنها از دست نرود.

طبقه بندی: نوشیدنی، 
برچسب ها: نوشیدنی، نوشیدنی موز و جوانه گندم، نوشیدنی انرژی زا، نوشیدنی مناسب ماه رمضان،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1392/05/2 توسط آرزو پروازی
.CopyRight © 2012-2015 Ashpaziye Arezoo , All Rights Reserved ©